Ferie w mieście – gdzie jest najwięcej atrakcji dla dziecka

autor i źródło: Julia Wiśniewska
Udostępnij Tweetnij Wykop

Nie zawsze możemy wysłać pociechy na ferie gdzieś dalej, ale zima w mieście wcale nie musi być nudna. Wśród atrakcji znajdą się półkolonie, wycieczki do kina, teatru i muzeów, warsztaty i wiele innych. Sprawdziliśmy, co będzie się działo w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku.

Warszawa
Ferie 2018: 15.01-28.01

W stolicy dzieje się sporo. Dzieci mogą skorzystać z 70 obiektów w miejskich oraz dzielnicowych ośrodkach sportu i rekreacji. Są wśród nich boiska, pływalnie, sale i hale sportowe, ścianki wspinaczkowe, korty tenisowe i lodowiska.

Dla najmłodszych zorganizowano zajęcia odbywające się przeważnie w szkołach podstawowych przez pięć dni w tygodniu, od godziny 7:00 lub 8:00 do 16:00 albo 17:00.

Na Stadionie Narodowym

Zimowy Narodowy to propozycja aktywnego wypoczynku nie tylko dla najmłodszych. Na Stadionie Narodowym czekają łyżwy, zjazdy z lodowej górki na pontonach i curling!

Również na Stadionie Narodowym można zajrzeć na Wystawę Klocków Lego. W tym roku obejrzymy "Inwazję Gigantów", czyli olbrzymie budowle złożone z klocków Lego. Wraz z dzieciakami można podziwiać np. Kapitol, Batmobile, Gotham City czy największy na świecie Diabelski Młyn.

Teatry i warsztaty

Wiele teatrów właśnie w ferie gra spektakle dedykowane dzieciom. Jednym z nich jest Teatr Baj, gdzie można obejrzeć "Szkołę Marzeń, czyli Akademię Pana Kleksa" lub "Emil z Lönnebergi". Niektóre teatry oferują także warsztaty dla dzieci. W Teatrze Rozmaitości dla młodzieży zorganizowano trzydniowe warsztaty, które dostarczą doświadczeń teatralnych (rozgrzewki i udział w ćwiczeniach inspirowanych spektaklami z TR).

Muzeum Dla Dzieci (oddział Muzeum Etnograficznego) przygotowało warsztaty w formie półkolonii, podczas których można zostać projektantem. W programie znajdzie się m.in. tworzenie graffiti, food design i projektowanie mody. Na warsztaty obowiązują zapisy odbywające się przez stronę Muzeum dla Dzieci.

Kolejną propozycję półkolonii przygotowała organizacja Warszawa Szyje. Oprócz tego, że dzieci uczą się projektowania ubrań, mogą też nauczyć się je szyć. Na koniec zajęć każdy uczestnik uszyje własną bluzkę lub sukienkę!

Kulig
A jeśli śnieg jednak dopisze, warto wybrać się na kulig pod Warszawą – w Józefowie lub Łomiankach. Można wynająć konie do kuligu i przejechać się saniami po pobliskim lesie. Taką atrakcję oferuje Klub Jeździecki Huzar oraz Klub Wiejski Wilczeniec.

Sprawdź hotele w Warszawie

Wrocław
Ferie 2018: 15.01-28.01
We Wrocławiu oferta ferii jest także bogata. Oprócz wypadów do kina znajdziemy tam szereg rozrywek, w tym również półkolonie i warsztaty.

Aquapark
Aquaferie we Wrocławskim Parku Wodnym. To propozycja zabaw w wodzie połączonych z nauką pływania dostosowaną do umiejętności dziecka. Wszystko jest utrzymane w konwencji szalonej, pirackiej przygody.

ZOO Wrocław
Od pięciu lat wrocławskie zoo ma w swoim kalendarzu przygotowaną ofertę na ferie zimowe. Można skorzystać z opcji "Egzotycznego spotkania" w Afrykarium. Spacery prowadzone są przez edukatorów.

Warsztaty i półkolonie
Oferta warsztatów i półkolonii we Wrocławiu jest niezwykle szeroka. Warsztaty "Młodego Projektanta" albo "Pracownia Kreatywni Kucharze" organizowane są przez CRZ Krzywy Komin, gdzie dzieci poznają tajniki zawodu projektanta i kucharza. Warsztaty z Lego robotyki, "Zimowe półkolonie dla małych architektów" organizuje Centrum Poznawcze Hali Stulecia. A propozycji jest wiele więcej.

Kraków
Ferie 2018: 12.02-25.02
Także w Krakowie dzieje się sporo.

"Akcja zima" to propozycja Klubu Kultury Przegorzały, gdzie przygotowano warsztaty dostosowane do wieku. Dla najmłodszych znajdziemy "Ferie z baśnią i ilustracją", w trakcie których wspólnie z dziećmi będą tworzone własne książki i niesamowite opowieści. Dla starszych dzieci odbędą się warsztaty "Wytwórni filmowej", w ramach której będą tworzone scenariusze i scenografie, makiety do animacji poklatkowej, a także możliwość pracy z kamerą i dźwiękiem.

"Avatar Winter Camp" w Centrum Wspinaczkowym Avatar to propozycja aktywnego wypoczynku. Dzieci w wieku 6-14 lat będą mogły przez 8 godzin dziennie uczestniczyć w różnych formach sportu: wspinaczka, fitness, taniec, trampoliny czy akrobatyka.

"Ferie ze smokami" można spędzić w Instytucie Konfucjusza. Te czterodniowe warsztaty mają na celu poznanie Chin, ich kultury i społeczeństwa. Będą gry, zabawy i rękodzieło.

W Muzeum Inżynierii Miejskiej od 17.01 będzie miała miejsce wystawa czasowa "To takie proste! ". Przy 26 interaktywnych stanowiskach edukacyjnych będzie można w ciekawy sposób poszerzać wiedzę matematyczną, techniczną, technologiczną czy z zakresu budownictwa.

Gdańsk
Ferie 2018: 29.01-11.02

Miasto Gdańsk jak co roku przygotowało szereg zajęć dla dzieci i młodzieży. Będzie można wziąć udział w zajęciach tanecznych, plastycznych, komputerowych czy sportowych. Z basenu będzie można skorzystać w ramach programu "za zeta". Można też sprawdzić ofertę lodowisk (np. Hala Olivia)

Półkolonie w Pałacu Młodzieży
Co roku cieszą się dużą popularnością. Dla dzieci od 6 do 12 lat odbędą się zajęcia komputerowe, plastyczne i sportowe.

Międzykulturowe Ferie Artystyczne
Organizowane przez Gdański Archipelag Kultury. To szereg warsztatów etnograficznych i zabaw integracyjnych.

Zima w Europejskim Centrum Solidarności
Centrum przygotowało warsztaty pod hasłem "Zima w stoczni". Dzieci dowiedzą się jak powstaje statek, będą też warsztaty dla moli książkowych i jak stworzyć miasto, które będzie rajem dla dzieci. Oprócz tego wystawy stałe są przygotowane na wizyty najmłodszych.

Udostępnij Tweetnij Wykop
Przeczytaj także