Gorące daty 2018 roku – kto i gdzie zagra koncert w Europie?

autor i źródło: Julia Wiśniewska
Udostępnij Tweetnij Wykop

Rok 2018 zapowiada się ekscytująco, jeśli chodzi o koncerty i wydarzenia w Europie. Warto już dziś zaplanować, w których chcemy brać udział. Coś dla siebie znajdą zarówno fani zespołów mainstreamowych, niszowych, jak i rodziny z dziećmi. Oto kilka propozycji z Polski i Europy.

Pearl Jam
Ta kultowa grupa grunge odwiedzi Kraków 3 lipca w Tauron Arenie. Wraz z Nirvaną, Alice in Chains i Soundgarden tworzą Wielką Czwórkę z Seattle. Grają już ponad 25 lat. Trasa startuje 12 czerwca w Amsterdamie, kończy się 14 lipca w Lizbonie. 19 czerwca zagrają w Londynie, a 1 lipca w Pradze.

Queens of the Stone Age
Josh Homme wraz z zespołem znowu w Polsce! Muzycy promujący nową płytę "Villains" wystąpią na warszawskim Torwarze 19 czerwca. Energia, jaką dają z siebie QOTSA, jest niesamowita – dlatego bilety na ich koncerty sprzedają się jak gorące bułeczki. Pełny skład zespołu: Josh Homme (znany również z legendarnej już formacji KYUSS, Eagles of Death Metal czy supergrupy Them Crooked Vultures), Troy Van Leeuwen, Michael Shuman, Dean Fertita i Jon Theodor. Jeśli ktoś nie zdąży na warszawski koncert, to dzień później, 20 czerwca, QOTSA zagra w Pradze, 21 czerwca w Budapeszcie, a 30 czerwca w Londynie!

The Editors
Ta brytyjska indie rockowa grupa, która zadebiutowała w 2002 roku, będzie miała dwa koncerty w Polsce – 4 kwietnia w Warszawie (Klub Progresja) i 5 kwietnia w krakowskim Klubie Studio. Zespół już dwukrotnie odwoływał koncerty w Polsce, ale fani, których ciągle przybywa, są nadal wierni! 6 grudnia Editorsi zagrają w Pradze, 16 kwietnia w Budapeszcie. Jeśli te daty komuś nie pasują, to można wybierać z wielu w całej Europie – np. 29 marca w Sztokholmie czy 7 lipca w Londynie. Debiutancka płyta "The Back Room" pokryła się platyną w ich rodzimej Wielkiej Brytanii, ale także przyniosła nominację do prestiżowej Mercury Music Prize. Oficjalna data nowej płyty nie jest jednak jeszcze potwierdzona.

Open'er Festival
Coroczna uczta muzyczna w Gdyni. Także na tegorocznym Openerze nie zabraknie gwiazd - wystąpią m.in. Depeche Mode, Gorillaz, Massive Attack i Bruno Mars. Rok temu, oprócz dawki porządnej muzyki, można było podpatrzeć, co w modzie piszczy na Fashion Stage, pójść na film czy obejrzeć wystawę. Szczegółowy program nie jest jeszcze dostępny, więc trzeba go wypatrywać!

The Kelly Family
Powrót słynnej grupy muzycznej. Podczas europejskiej trasy koncertowej "We Got Love – LIVE 2018" odwiedzą trzy polskie miasta – Gdańsk (6 kwietnia), Łódź (7 kwietnia) i Kraków (8. kwietnia). 2 marca zespół odwiedzi także Berlin, a dzień później (3 marca) zagrają w czeskiej Pradze. Nie zabraknie najsłynniejszych piosenek, takich jak: "An Angel" czy "I can’t help myself" oraz nowych kompozycji z wydanej w marcu tego roku płyty "We Got Love".

Guns N' Roses
Ten rockowy zespół daje czadu cały czas! Ich najnowsza trasa koncertowa "Not in This Lifetime Tour" w 2017 roku to milion sprzedanych biletów, a rok 2018 zapowiada się równie intensywnie, bo mają odwiedzić aż 13 stadionów. W Polsce Gunsi zagrają 9 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Będzie można ich zobaczyć również w Berlinie, trochę wcześniej, bo 3 czerwca.

Iron Maiden
Jeśli jesteście fanami ciężkiego brzmienia Ironów, po prostu trzeba tam być. 28 lipca zagrają na Tauron Arena Kraków, a 10 sierpnia w Londynie w "The 02". Cała trasa zainspirowana jest grą "Legacy of the Beast" oraz komiksem o tej samej nazwie. Podczas koncertów zespół ma zagrać przede wszystkim materiał z lat osiemdziesiątych oraz kilka niespodzianek z późniejszych albumów. Na krakowskim koncercie wystąpią z gościem specjalnym, zespołem Tremonti.

Foo Fighters
Fani Dave'a Grohla i jego zespołu mogą zaplanować sobie wycieczkę do Londynu, gdzie grupa zagra koncert 23 czerwca. Zespół ma na koncie dziewięć albumów studyjnych i wielokrotnie byli nominowani oraz wygrywali Grammy czy MTV Music Awards. Foo Fighters powstał po śmierci lidera Nirvany – Kurta Cobaina, z ktorym Grohl grał jako perkusista. Jak sam mówił: "Założyłem Foo Fighters, bo nie chciałem się wycofać".

Masza i Niedźwiedź na lodzie
Gratka dla najmłodszych. Przygody znanej wszystkim dzieciakom Maszy, Niedźwiedzia i ich przyjaciół. Tym razem na lodzie! Podczas show można zobaczyć ponad 30 łyżwiarzy figurowych, tancerzy i akrobatów ubranych w piękne, kolorowe stroje. W Polsce te sympatyczne postacie wystąpią w kilku miastach: 10 marca w Krakowie, 13 i 14 marca w Katowicach, 18 marca w Ergo Arena Gdańsk, 24 marca w Łodzi, a 27 marca w Warszawie.

Cirque du Soleil
Niesamowity spektakl będzie gościł w tym roku w Europie, gdzie zawita po zakończeniu północnoamerykańskiej części trasy trwającej od wiosny 2016 roku. W Polsce zagra dwanaście przedstawień – sześć w Krakowie (13-15 kwietnia) i sześć w Gdańsku (19-22 kwietnia). Obsada składa się z 50 artystów z 14 krajów, którzy specjalizują się w wielu odmianach akrobatyki. Widowisko OVO, z którym wystąpi w Polsce Cirque du Soleil, to artystyczna uczta zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Przedstawia wielobarwny, tętniący życiem ekosystem, w którym owady jedzą, pracują, pełzają, bawią się i walczą ze sobą w niekończącym się zgiełku, ruchu i energii. Jednym z najbardziej znanych momentów jest powietrzny wyczyn "Rosyjska Kolebka", w którym grupa skarabeuszy szybuje nad sceną na oddalone od siebie aż o 6 metrów podesty!

Sprawdź hotele w Trójmieście

Udostępnij Tweetnij Wykop
Przeczytaj także