Hotel inny niż wszystkie. ibis Styles Warszawa Centrum

autor i źródło: Michał Leszczyński
Udostępnij Tweetnij Wykop

Nasze potrzeby zmieniają się. Dzisiaj wymagamy od hotelu czegoś więcej niż tylko noclegu – pobyt w nim musi być dla nas także wyjątkowym doświadczeniem. Właśnie taka filozofia przyświecała twórcom hotelu ibis Styles Warszawa Centrum, którego otwarcie miało miejsce na początku grudnia br.

Więcej niż nocleg
Marka AccorHotels zawsze wychodziła naprzeciw potrzebom turystów i podróżników z całego świata, tak jest również i tym razem. Należące do niej hotele ibis Styles, których na świecie jest już ponad 300, są zupełnie wyjątkowe. Nie ma w tym stwierdzeniu ani odrobiny przesady, trudno bowiem znaleźć wśród nich dwa obiekty podobne do siebie. Od początkowego projektu, aż po ostatni etap budowy, każdy hotel ibis Styles zachowuje swój niepowtarzalny design, w którym na pierwszy plan wysuwa się wybrany motyw przewodni.

Nie inaczej jest w przypadku nowopowstałego obiektu przy ul. Zagórnej 1a w Warszawie. Hotel powstał w ciągu zaledwie 14 miesięcy od projektu do zakończenia budowy. Posiada 179 pokoi, 2 sale konferencyjne oraz jedyną w swoim rodzaju restaurację Winestone. Cały obiekt został wybudowany i funkcjonuje ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań przyjaznych dla środowiska naturalnego. Inspiracji dla wystroju jego wnętrz natomiast dostarczyła bliskość rzeki - od brzegu Wisły dzieli budynek bowiem zaledwie ok. 170 m.

Wyjątkowy design
Brzeg rzeki oznacza plażę oraz przepływające leniwym nurtem statki. Ten motyw przewodni widzimy szczególnie w pokojach. Ich aranżacja przywodzi na myśl wnętrza barwnych namiotów, a także kajut okrętów. Znajdziemy tu ozdoby w postaci kół ratunkowych, wioseł czy desek surfingowych. To kolejny przykład hotelu ibis Styles, w którym wyrazisty design idzie w parze z komfortem gości. Spójrzmy chociaż na podobny obiekt we Wrocławiu, gdzie motywem przewodnim wystroju pokoi była powieść "Alicja w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla.

Architekt Ian Hamilton oraz grafik Justyna Frąckiewicz zadbali o to, by pokoje hotelu ibis Styles Warszawa Centrum przywodziły gościom na myśl beztroskie dni spędzone na słonecznej plaży. Zanim jednak przekroczymy ich próg, musimy najpierw odwiedzić recepcję, której wystrój przypomina futurystyczną skałę. Jeszcze większe wrażenie robi kawiarnia w stylu biwakowym, w której goście mogą usiąść, aby skosztować filiżanki swojego ulubionego napoju. Hotel dysponuje również świetną ofertą gastronomiczną, dzięki restauracji Winestone, w której możemy skosztować dań zarówno kuchni regionalnej, jak i przysmaków z całego świata. Dostępne są w niej także dania wegetariańskie oraz szeroki wybór win.

W zgodzie z naturą
Hotel jest przyjazny nie tylko gościom, ale też środowisku naturalnemu. Świadczy o tym chociażby otrzymany przez niego certyfikat BREEAM Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Budynek posiada własne panele fotowoltaiczne do pozyskiwania energii z promieni słonecznych. W każdym pokoju kubki plastikowe zostały zastąpione szklanymi, natomiast torebki foliowe – papierowymi odpowiednikami. Ponadto zainstalowane w hotelu filtry wody posiadają liczniki, które pokazują, ile plastikowych butelek zaoszczędziliśmy, dzięki mądremu gospodarowaniu nią.
Wszystkie ekologiczne rozwiązania hotelu zgodne są z bardzo popularną ostatnimi czasy filozofią Zero Waste, czyli "braku marnowania". Polega ona na zmniejszeniu do minimum ilości odpadów, które generujemy, przy jednoczesnym wykorzystaniu naturalnych źródeł energii.

Nie tylko nocleg
Wszystko to sprawia, że pobyt w hotelu ibis Styles Warszawa Centrum wiąże się nie tylko z wygodnym wypoczynkiem. Dla gości będzie to także niezapomniane doświadczenie estetyczne oraz okazja do innego spojrzenia na życie w zgodzie z naturą. Od grudnia 2018 r. możemy zresztą przekonać się o tym sami.

Udostępnij Tweetnij Wykop
Przeczytaj także