Nie ma co siedzieć w domu! Najciekawsze wydarzenia kulturalne lutego

autor i źródło: Michał Leszczyński
Udostępnij Tweetnij Wykop

Zima może być emocjonującą porą roku nie tylko dla fanów narciarstwa i snowboardingu. W lutym polskie miasta oferują atrakcje, które zadowolą nawet wybrednych gości.

Możemy lubić zimę bądź nie, ale kilka dni urlopu na pewno nikomu nie zaszkodzi. Wykorzystajmy je, by odwiedzić jedno lub kilka polskich miast i przeżyć w nich kulturalną przygodę.

Ciekawe wydarzenia w Poznaniu
• W dniach od 1 do 4 lutego aula poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego będzie gościć siódmą edycję Festiwalu Podróżniczego "NA SZAGE". W jej ramach goście zobaczą wystawy fotografii z całego świata. Będą mieli okazję do rozmów z podróżnikami, wzięcia udziału w ich wykładach, warsztatach oraz spotkaniach autorskich. Jak co roku na festiwalu odbędzie się konkurs na najciekawszą prezentację podróży. Ceny biletów: od 20 do 45 zł.
• 11 lutego w Hali widowiskowo-sportowej Arena w Poznaniu odbędzie się Visual Concert. Jego uczestników czekają wrażenia zarówno dźwiękowe, jak i wizualne. Koncert muzyki filmowej i epickiej zostanie bowiem połączony z projekcją filmu, obrazującego najpiękniejsze miejsca na naszej planecie. Wydarzenie w sam raz dla miłośników kina. Ceny biletów: od 59 do 149 zł.

Kultura w Krakowie
• Od 18 stycznia do 13 lutego trwa w Krakowie festiwal Opera Rara. To wydarzenie zarówno dla fanów opery, jak i osób dopiero zaczynających przygodę z tą formą sztuki. W ramach festiwalu odbędzie się m.in. premiera opery pt. "The Man Who Mistook His Wife for a Hat" Michaela Nymana. Ten znany z muzyki filmowej ("Fortepian", "Koniec romansu") kompozytor zawita do Centrum Kongresowego ICE Kraków trzykrotnie – w dniach 4, 7 i 12 lutego. Ceny biletów: od 10 do 60 zł.
• Kraków raczej nie kojarzy nam się z morzem. Mimo to w dniach od 22 do 25 lutego odbywa się tutaj największy w Europie festiwal piosenki żeglarskiej i szant, Shanties 2018. Koncerty odbędą się w Studiu S5 Radia Kraków, KS Studio oraz Kinie Kijów Centrum. W ramach festiwalu usłyszymy piosenki zespołów Atlantyda, Formacja oraz GooRoo Band. Dla dzieci z kolei zaśpiewa formacja Klang. Ceny biletów: od 20 do 80 zł.

Rozrywka nad morzem
• Również Trójmiasto nie śpi tej zimy. W dniach od 3 do 5 lutego w gdańskim Klubie ŻAK trwać będzie 21. Festiwal Jazz Jantar. Swój repertuar zaprezentują tacy artyści jak Sabina Meck, Alicja Serownik czy Unknown Quintet. Koncerty 3 i 4 lutego odbędą się pod wspólnym tytułem "Babskie granie". Fanów jazzu czeka więc przede wszystkim śpiew kobiecych głosów. Ceny biletów: od 15 do 35 zł.
• 9 lutego na terenie Ergo Areny (granica Gdańska i Sopotu) artyści będą bawić widzów w ramach Polskiej Nocy Kabaretowej 2018. Wystąpią m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Marcin Daniec oraz Kabaret Skeczów Męczących. Organizatorzy obiecują, że w stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę rozbawią rodaków do łez. Ceny biletów: od 64 do 200 zł.

Muzyka i zabawa we Wrocławiu
• Miłośnicy gorących kubańskich rytmów powinni w lutym wybrać się do Wrocławia. 6 lutego na sali audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kultury będzie miał miejsce koncert zespołu Pasion de Buena Vista. Obok piosenkarzy i orkiestry wystąpią na scenie również tancerze w stylu rumba oraz son. Jest to więc propozycja dla słuchaczy, którym zimowa aura nie do końca odpowiada. Ceny biletów: od 139 do 199 zł.
• Nie zapominajmy, że w lutym obchodzimy Dzień Zakochanych. Naszą drugą połówkę możemy zabrać 14 lutego do Wrocławia na walentynkową zabawę CZAR PAR. Odbędzie się ona w centrum kultury Czasoprzestrzeń. Na uczestników czekają quizy, wyzwania i konkursy z nagrodami. Wszystkie obecne pary będą musiały wykazać się zręcznością i kreatywnością. Ceny biletów: od 60 do 80 zł.
Sprawdź hotele we Wrocławiu

Rozrywka w stolicy
• Mroźny zimowy dzień może być także okazją do poszerzenia horyzontów. Oferuje ją na przykład warszawskie kino Elektronik w dniach od 8 do 11 lutego. W jego murach ma wtedy miejsce przegląd współczesnego kina japońskiego, pt. "Nieznane oblicza Japonii". Widzowie obejrzą filmy takie filmy jak "Pożegnalna obietnica" czy "Vancouver Asahi". Coś w sam raz dla fanów kultury rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni. Ceny biletów: 16 zł.
• Osoby planujące wyjazd z dzieckiem czeka w Warszawie nie lada atrakcja. Przez cały miesiąc na stadionie PGE Narodowym trwa wystawa pt. Inwazja Gigantów. Wszystkie znajdujące się na niej eksponaty zbudowane są z klocków LEGO. Postacie oraz sceny filmowe, maszyny i budowle z całego świata – niejeden widok na wystawie wyda nam się znajomy. Ceny biletów: od 19 do 23 zł.

Udostępnij Tweetnij Wykop
Przeczytaj także