Spełniamy marzenia. Noworoczne postanowienia podróżników

autor i źródło: Michał Leszczyński
Udostępnij Tweetnij Wykop

2019 rok przed nami, a wraz z nim nowe perspektywy i możliwości. Kto wie, może właśnie w ciągu nadchodzących 12 miesięcy odbędziemy planowaną od dawna podróż marzeń. Jak sprawić, by marzenia o niej nie pozostały tylko marzeniami?

Na pierwszy rzut oka postanowienie noworoczne obieżyświata może wyglądać tylko w jeden sposób: podróżować. Jednak to trochę zbyt mało. Każda wspaniała przygoda musi się przecież zacząć od jakiegoś wyjątkowego pomysłu. Oto kilka przykładów postanowień noworocznych dla osób uwielbiających dalekie eskapady:

1. W 2019 r. odkryjemy zupełnie nowe miejsce
Dla ludzi, które dużo podróżują nie jest to wcale tak łatwe zadanie. W 2019 roku spróbujmy jednak otworzyć się na zupełnie nowe doznania. Jeśli znamy już Amerykę Południową jak własną kieszeń, spróbujmy odkryć Daleki Wschód, albo kraje południowej Afryki. Tak samo w przypadku podróży po naszym polskim ogródku – jeśli zdążyliśmy już zwiedzić Mazury lub Zakopane, odwiedźmy Bieszczady albo Kołobrzeg.

2. Poznamy zupełnie nową kuchnię
Nawet jako lokalni patrioci gastronomiczni musimy czasami odczuwać pokusę spróbowania czegoś nowego. A przecież świat jest pełen wyjątkowych smaków. Spróbujmy np. bogatej w dania rybne portugalskiej kuchni, albo pikantnych dań rodem z Węgier. Mieszkańcy zachodnich województw powinni spróbować więc przysmaków z Podlasia czy Lubelszczyzny, takich jak pierogi czy placki. Oczywiście wszystkie lokalne dania najlepiej smakują w swoich małych i wielkich ojczyznach, dlatego ich odkrywanie możemy doskonałym pretekstem do odbycia niezapomnianej podróży.

3. Wybierzemy się w podróż tylko po to, żeby odpocząć
Tak często siedzimy w pracy, że zapomnieliśmy o znalezieniu odrobiny czasu tylko dla siebie? Może właśnie noworoczna podróż będzie okazją, by to zrobić. Wybierzmy się do spa nad morzem bądź u podnóży górskich szczytów, gdzie w ciszy i spokoju zbierzemy myśli. W ten sposób podładujemy baterie i nabierzemy energii do kolejnych wyzwań. A kto wie… może spojrzymy na nasze życie z jakiejś nowej, ciekawej perspektywy.

4. Wybierzmy się tam, gdzie w 2019 r. wydarzy się coś ciekawego
Koncerty, festiwale, targi, konwenty – co roku odbywa się ich w Polsce cała masa, ale zawsze brakuje nam na nie czasu. Może nadszedł czas, żeby powiedzieć "dosyć!" i wybrać się w podróż właśnie śladami wydarzeń, w których chcielibyśmy wziąć udział? Zamiast więc szukać wymówek, kupujmy bilety i pakujmy walizkę podróżną.

5. Wrócimy w miejsce, z którym łączą nas piękne wspomnienia
Postanowienie dla osób obdarzonych nostalgiczną naturą. Nadchodzący rok może być doskonałą okazją do wybrania się w podróż śladami wspomnień. Miejsce, gdzie umówiliśmy się na pierwszą randkę albo cel dawnej wycieczki szkolnej – ich lokalizacje z pewnością bardzo się zmieniły, lecz musiały zachować chociaż część dawnej magii. Odwiedzając takie miejsca docenimy drogę, którą pokonaliśmy w życiu od tamtego pamiętnego momentu.

6. Wybierzemy się w podróż śladami literatury
Jeśli lubimy czytać powieści albo książki historyczne, w tym roku spróbujmy doświadczyć na żywo miejsca z ich kart. Wrocław śladami kryminałów Marka Krajewskiego, podróż Jedwabnym Szlakiem aż do Chin – przykłady możemy mnożyć, zarówno w europejskiej, jak i światowej skali. Właśnie podróżowanie uczy nas, że teoretyczna wiedza, a prawdziwe doświadczenie to dwie zupełnie inne sprawy.

Konkurs noworoczny
A więc pomysłów mamy dosyć, teraz trzeba się zabrać za realizację. Na szczęście możemy połączyć planowanie eskapady z jej realizacją i jeszcze się przy tym dobrze bawić, dzięki Konkursowi "Noworoczne postanowienia podróżnicze z AccorHotels". Aby wziąć w nim udział, wystarczy że zrobimy zdjęcie nawiązujące do jego tytułu i zamieścimy je na naszym profilu na Instagramie wraz z oznaczeniami #podroze2019 oraz @accorhotels_polska.

Konkurs rozpocznie się 28 grudnia 2018 r i potrwa do 11 stycznia 2019 r. Autor najbardziej pomysłowej propozycji przejdzie do drugiego etapu. W jego ramach przez następne 3 tygodnie jego zdjęcia na temat podróżniczych postanowień noworocznych i ich realizacji będą pojawiać się na oficjalnym profilu @accorhotels_polska. Główną nagrodą w konkursie jest voucher dla 2 osób na 2 noce w dowolnym hotelu sieci AccorHotels na terenie Polski. Regulamin konkursu znajdziemy tutaj.

A więc, czas puścić wodze wyobraźni i zacząć fotografować swoje postanowienia noworoczne. Ich realizacja może być bliższa niż nam się wydaje.

Udostępnij Tweetnij Wykop
Przeczytaj także