Święto zakochanych. Pomysły na wyjątkowe walentynki

autor i źródło: Michał Leszczyński
Udostępnij Tweetnij Wykop

Jak co roku zbliża się dzień, w którym możemy wyrazić nasze uczucia do drugiej osoby w szczególny sposób. Wykorzystajmy okazję, by 14 lutego nie siedzieć w domu. Sprawmy, aby walentynki w 2019 r. były naprawdę wyjątkowe dla nas i naszej drugiej połówki!

Romantyczny wieczór w stolicy
Trudno o lepsze miejsce na kolację we dwoje niż Warszawa. Dzielnice takie jak Śródmieście, Ochota czy Mokotów posiadają wiele pięknych restauracji, które zapewnią nam niezapomnianą atmosferę na walentynkowy wieczór. Jeśli zaś mamy ochotę na Dzień Zakochanych w plenerze, a pogoda nam dopisze, wybierzmy się w malownicze okolice Łazienek Królewskich bądź do Parku Skaryszewskiego. Na terenie obydwu obiektów znajdziemy również kawiarnie i restauracje, do których możemy zajść po romantycznym spacerze.

To oczywiście tylko kilka możliwości – Warszawa jest nie tylko stolicą Polski, ale także polskiej gastronomii. Pamiętajmy jednak, żeby zamówić podczas romantycznej kolacji kilka dań lub deserów zawierających naturalne afrodyzjaki, takie jak czekolada, goździki czy truskawki.

Walentynki nad morzem
Nie wyobrażamy sobie prawdziwego uczucia bez szumu fal w tle? Zimą morska plaża wciąż jest dobrym miejscem na spacer we dwoje, choć musimy pamiętać, żeby ubrać się ciepło. Sopockie molo na przykład wygląda pięknie o każdej porze roku. Z innych atrakcji walentynkowych Trójmiasta warto wymienić organizowane w gdyńskim Centrum Nauki Experyment (Al. Zwycięstwa 96/98) wydarzenie pt. "Naukowe Love". Łączy ono Dzień Zakochanych z możliwością poszerzenia wiedzy.

Decydując się na nocleg w Gdańsku, wybierzmy hotel znajdujący się blisko centrum miasta, gdzie znajdziemy większość walentynkowych atrakcji. Trójmiasto bowiem w połowie lutego będzie rozbrzmiewało muzyką i śpiewem.

Miłość i śpiew w Krakowie
Także w Krakowie odbędą się z okazji walentynek koncerty. Np. sławna Piwnica pod Baranami (Rynek Główny 27) organizuje w dniu 14 lutego wydarzenie pt. "Walentynki z Louisem Armstrongiem". Jeśli jednak nie chcemy spędzać wieczoru z bliską naszemu sercu osobą w tłocznej sali koncertowej, znajdziemy w Krakowie także inne alternatywy.

Wybierzmy się chociażby na randkę na łyżwach. Szczególnie urokliwe lodowisko znajduje się na Błoniach, w Parku Jordana. Zróbmy też sobie spacer w kierunku Kładki Ojca Bernatka nad Wisłą, znanej w Krakowie jako most zakochanych. Pary z całej Polski wieszają tutaj kłódki ze swoimi inicjałami, co ponoć jest dobrą wróżbą dla długotrwałości związku. Cóż, nie zaszkodzi spróbować.

Walentynki za granicą
Nie tylko w Polsce znajdują się miasta, gdzie również spędzimy dzień 14 lutego pełny pozytywnych emocji i namiętności. Bardzo popularną destynacją wśród zakochanych jest czeska Praga, nie tylko ze względu na niezwykły klimat oraz liczne restauracje. Most Karola nad Wełtawą znany jest jako jedno z najpopularniejszych miejsc zaręczyn w Europie.

Równie ciekawym pomysłem mogą się okazać walentynki nad pięknym modrym Dunajem. Budapeszt wita zakochanych z całego świata pysznymi winami oraz potrawami. Możemy również odbyć romantyczny rejs promem po Dunaju, albo skorzystać z dobrodziejstw tradycyjnej sauny lub basenów. Walentynki to okres, w którym centra spa oraz wellness w tym mieście przeżywają prawdziwe oblężenie.

Fanom mniej zatłoczonych stolic europejskich możemy polecić łotewską Rygę. To miasto wciąż stosunkowo rzadko odwiedzane przez Polaków, a niesłusznie. Oferuje bowiem wiele atrakcji nie tylko dla zakochanych. Tych ostatnich na pewno zachwyci malowniczy park Bastejkalns. Tuż przy wejściu do niego znajduje się Most Zakochanych z tradycyjnymi już kłódkami. Ryga to także prawdziwy raj dla miłośników secesyjnej architektury, spacery w jej cieniu mają niezwykły urok.

Hotele idealne na Dzień Zakochanych
Któryś z powyższych pomysłów na spędzenie walentynek szczególnie przypadł nam do gustu? Warto wobec tego zastanowić się nad rezerwacją miejsc w hotelu nieopodal jednej z powyższych atrakcji. Jeśli zrobimy to do 15 lutego br. w wybranych obiektach Accorhotels, otrzymamy nawet 20 proc. zniżki, na miejscu zaś czekać nas będzie walentynkowa niespodzianka. Dla uczestników programu Le Club AccorHotels cena takiego pobytu może być jeszcze niższa.
Promocja obowiązuje tylko w przypadku pobytu w wybranych hotelach w dniach od 14 do 18 lutego. Jej szczegóły oraz lista objętych nią obiektów znajdziemy tutaj.

Udostępnij Tweetnij Wykop
Przeczytaj także