Walentynki – kolacja czy kino to standard. Mamy lepsze pomysły na ten dzień!

autor i źródło: Julia Wiśniewska
Udostępnij Tweetnij Wykop

Walentynki tuż-tuż, a pomysłów brak? Oczywiście zawsze można pójść do kina czy na romantyczną kolację. Jednak warto pokusić się o coś pomysłowego, co pozwoli zapamiętać na długo Dzień Zakochanych! Zaglądamy do kilku miast, nie tylko polskich.

Budapeszt dla foodie lovers

A może by tak przedłużony weekend w Budapeszcie? Pod kątem kulinarnym miasto jest idealne na wizytę walentynkową, ostatnie kilkanaście lat to bowiem jego kulinarny renesans. Wystarczy wspomnieć, że aż cztery restauracje mają gwiazdkę Michelin! Jednak wytworne restauracje to nie wszystko - Wielka Hala Targowa to obowiązkowy przystanek dla każdego smakosza. Można tu kupić węgierskie specjały a na piętrze zjeść lokalne przysmaki. Mniejszą halą targową, której popularność ciągle rośnie, jest Belvárosi Piac. Można tam smacznie zjeść w kilku klimatycznych knajpkach, jak na przykład A séf utcája czy Buja Disznók. Dodatkowo romantycznych doznań dostarczy na pewno spacer naddunajską promenadą - warto zajrzeć na wyspę Małgorzaty, zobaczyć panoramę miasta ze wzgórza Gellerta, czy rozgrzać się w gorących łaźniach Széchenyi.

Romantyczna Praga

Propozycja równie ciekawa co Budapeszt. Malownicza Praga przyciąga i zabytkami, i ofertą gastronomiczną. Praskie kawiarnie i restauracje to pomysł na prawdziwą ucztę. Choć będzie to luty, zimno podczas spacerów zawsze można zrównoważyć grzanym winem. W drodze na most Karola znajduje się mostek, gdzie możecie przypieczętować swój związek, zakładając na nim kłódkę i wyrzucając kluczyk do Czarciego Potoku! Pomiędzy placem Wacława i mostem Karola warto o zmroku zajrzeć na Rynek Staromiejski – zapalają się tam latarnie gazowe. Na drugim wzgórzu zamkowym – Wyszehradzie – stoi bazylika św. Piotra i Pawła. Znajdują się tam relikwie św. Walentego, które przy okazji jego święta wystawiane są na widok publiczny.

Warszawa zakochanych

Oczywiście zawsze można pójść do kina, teatru czy na romantyczną kolację, ale w Warszawie warto spędzić walentynki inaczej. Zimowy Narodowy to propozycja dla kochających zimowe sporty. Może wspólna jazda po lodowisku lub disco na łyżwach? Co prawda dyskoteka odbywa się tylko w piątki i soboty, ale przecież świętować można i po 14 lutego! Jesteście fanami "Przyjaciół" i ich wspólne oglądanie było kluczowym punktem wieczoru? Kawiarnia "Warsaw Perk" na warszawskim Muranowie to dla was doskonała propozycja. Klimat wnętrza niczym z serialowych "Friendsów" będzie początkiem miłego walentynkowego wieczoru. Jeśli nie kino, to może sztuka w odmiennym wydaniu. Warszawskie teatry wychodzą naprzeciw takim świętom jak walentynki. Jest w czym wybierać.

Kraków na weekend

Propozycja dla mieszkańców miasta, jak i dla przyjezdnych, którzy planują spędzić tu walentynki. W Krakowie, podobnie jak w Pradze, także można zawiesić kłódkę na mostku dla zakochanych – Kładce Bernatki. Krakowski Kazimierz przyciąga niebanalną ofertą gastronomiczną – przytulne knajpki, antykwariaty czy galerie stoją otworem. Oczywiście nie powinno zabraknąć romantycznych spacerów – do wyboru mamy Planty Krakowskie, rynek czy bulwary wiślane. Nietypowo możemy tu spędzić walentynki na ścianie wspinaczkowej! W Krakowie jest kilka centrów wspinaczkowych, z których można wybrać najdogodniejsze.

Morskie atrakcje

Walentynki w Trójmieście można spędzić na imprezie. Co roku trójmiejskie kluby organizują rozrywkę dla zakochanych. Można też wypłynąć na głębokie wody. Dosłownie. Dwudniowy rejs do Szwecji wzbogacony jest iście szampańską zabawą, relaksem w spa na pokładzie i innymi atrakcjami. Jeśli jednak wybierzecie ląd, oprócz klubowych uciech można zawsze udać się na spacer brzegiem morza – tak, może być zimno, ale za to jak romantycznie – i zjeść uroczysty obiad lub kolację przy sopockiej plaży.

Walentynki nie muszą być co roku takie same. Oferta polskich i zagranicznych miast jest szeroka. Oprócz przedstawionych pomysłów można zrobić sobie wspólną sesję fotograficzną albo pójść tego dnia na kurs tańca. Bo przecież każda okazja jest dobra do wspólnego spędzenia nietypowego wieczoru! Wystarczą tylko chęci.

Sprawdź hotele w Trójmieście

Udostępnij Tweetnij Wykop
Przeczytaj także