Warszawska Praga otwiera się na turystów i ludzi ciekawych kulinarnych doznań

autor i źródło: Redakcja WP Turystyka
Udostępnij Tweetnij Wykop

Na warszawskiej Pradze (i tej południowej, i północnej) można znaleźć miejsca, które są gościnne i klimatyczne pod kątem kulinarnym. Można zjeść w nich i smacznie, i zdrowo, a ceny są zróżnicowane, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Oto kilka naszych wyborów.

Kuchnia Funkcjonalna
Można ją znaleźć na zielonej Saskiej Kępie przy ulicy Jakubowskiej 16, w zaciszu
pięknej modernistycznej willi z 1928 roku, która została zaprojektowana przez Czesława Przybylskiego – autora m.in. projektu przedwojennego Dworca Głównego w Warszawie.
Obecnie to Dom Funkcjonalny, gdzie działają dwie galerie i restauracja.
Można tam zjeść autorskie potrawy Bartosza Polaka (właściciela restauracji i szefa kuchni). Produkty są sezonowe i wybierane od najlepszych dostawców. Inspiracje kulinarne to kuchnia włoska, azjatycka i polska. Wszystko ekologiczne.

Godziny otwarcia: pon.-nd.: 11:00-23:00
Strona internetowa: www.kuchniafunkcjonalna.pl
Ceny: 12-70 zł

Biała – zjedz i wypij
Zostajemy jeszcze na Saskiej Kępie, gdzie, również w przedwojennej willi Łepkowskich, mieści się "Biała". To lokal Grupy Warszawa. Odremontowane wnętrza i ogródek dają dużą przestrzeń. Menu jest inspirowane polską kuchnią, np. biała kiełbasa z kaszą gryczaną czy sałatka z polskich raków. Nie brakuje też podpłomyków. Serwują tu również śniadania.

Godziny otwarcia: pon.-czw.: 08:00-00:00; pt.: 08:00-01:00, sob.: 09:00-01:00, nd.: 09:00-00:00
Strona internetowa: Facebook
Ceny: 20-60 zł

Żona Krawca
Przenosimy się na Grochów, a dokładnie na Kamionek, który od jakiegoś czasu jest zagłębiem knajpek i kawiarni. Na ulicy Kamionkowskiej, w sąsiedztwie Uniwersytetu SWPS, w starej, odrestaurowanej kamienicy, znajduje się "Żona Krawca", która jest filią kawiarni "U Krawca" z ulicy Siennickiej. Od niedawna serwowane są tam wytrawne śniadania. Poza tym można zjeść obłędne ciasta od ich własnych dostawców i wypić przepyszną kawę.

Godziny otwarcia: pon.-pt.: 07:30-21:00, sob.-nd.: 10:00-21:00
Strona internetowa: Facebook
Ceny: 10-30 zł

Drukarnia i Dzienna
W starej drukarni PAP na Mińskiej 65 działają dwa miejsca. "Drukarnia" jest autorską restauracją i klubem. Kuchnia autorska opiera się na lokalnych produktach. W tym samym budynku mieści się "Dzienna", gdzie zjemy słone donuty! Serwowane są także śniadania. Wcześniej w tej przestrzeni funkcjonował klub "Fugazi".

Godziny otwarcia: pon.-nd.: 08:00-23:00
Strona: Facebook
Ceny: 16-50 zł

Warszawa Wschodnia by Mateusz Gessler
Cofając się Mińską, w stronę Dworca Wschodniego, mijamy warszawskie Soho – teren pofabryczny, gdzie zagospodarowano przestrzeń do celów mieszkalnych i użytkowych. W jednym z takich fabrycznych budynków znajdziemy autorską restaurację Mateusza Gesslera współprowadzoną z Robertem Kondzielą. Są tam dania polskie okraszone francuskimi pomysłami. To miejsce z kuchnią otwartą całą dobę.

Godziny otwarcia: 24h
Strona internetowa: Facebook
Ceny: 25-80 zł

Skamiejka
Na Ząbkowskiej 37 znajdziemy miejsce słynne z pielmieni wraz z herbatą z samowara doprawioną konfiturą (własnej roboty). Miejsce prowadzone przez panią Tamarę jest już uwielbiane przez warszawiaków (i nie tylko!). Mimo niedużej powierzchni organizowane są tam wieczory literatury rosyjskiej i spotkania autorskie.

Godziny otwarcia: wt.-nd.: 12:00-22:00
Strona internetowa: Facebook
Ceny: 14-22 zł

Plac Hallera
Nieopodal warszawskiego zoo, przy ul. Jagiellońskiej 56, znajduje się restauracja z włoskim menu. Można tam zjeść śniadania, lunche, czy kolacje. Wybór dań jest dość spory, choć oczywiście króluje pizza. Duży wybór piw rzemieślniczy. Wnętrze urządzono przede wszystkim z pięknych przedwojennych mebli, okazały bar utrzymany jest w starym stylu.

Godziny otwarcia: pon.-nd.: 11:00-22:00
Strona internetowa: www.plachallera.pl
Ceny: 10-50 zł

Sprawdź hotele w Warszawie

Udostępnij Tweetnij Wykop
Przeczytaj także